EN
/ Homepage / Novinky a události / XV. ročník Konference studentské vědecké a odborné činnosti

XV. ročník Konference studentské vědecké a odborné činnosti

Již XV. ročník Konference studentské vědecké a odborné činnosti uspořádal dne 22. března 2024 Ústav ekologie a chorob zoozvířat, zvěře, ryb a včel Fakulty veterinární hygieny a ekologie VETUNI ve spolupráci s Potravinářskou komorou ČR. Konference se zaměřuje na podporu rozvoje vědeckovýzkumných aktivit studentů a zvyšování úrovně studentských vědeckých prací. Odborná komise akademických pracovníků FVHE VETUNI hodnotila úroveň jednotlivých prezentací, rozdělených do tří sekcí. Role předsedy komise a moderátora se zhostil Mgr. Ivo Papoušek, Ph.D. 

Na celkovém třetím místě se umístila Bc. Lena Zelenka s prezentací „Možnosti výroby biodegradabilních brček pomocí kávové sedliny“ v sekci „Bezpečnost a kvalita potravin a veterinární aspekty gastronomie“. Lena je zároveň postupujícím do národního kola soutěže Studenti pro kvalitu potravin PK ČR. 

Kryštof Pleško prezentujíc v sekci „Veterinární hygiena, ekologie a ekotoxikologie“ obsadil celkově druhé místo se svým příspěvkem „Rickettsia spp. u klíšťat v zoo“.

A na prvním místě se umístila Bc. JORIKA KEJNOVSKÁ s prezentací výsledků své práce na téma „Coxiella burnetii a Rickettsia spp. u hlodavců v okolí skládky komunálního odpadu“, taktéž v rámci sekce „Veterinární hygiena, ekologie a ekotoxikologie“.

Všichni zúčastnění studenti byli finančně odměněni a vítězové oceněni dárkovými předměty. Vítězům gratulujeme a těšíme se na další ročník konference SVOČ!