Ve dnech 16. až 19. října proběhl v Praze již 15. ročník soutěže studentů středních odborných škol s veterinárním zaměřením „Pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy“. Jako v minulých letech se soutěže zúčastnil i zástupce naší univerzity, konkrétně děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie, která měla zodpovědnou funkci předsedkyně hodnotící komise. Soutěž měla výbornou úroveň a o vítězi se rozhodlo až v poslední disciplíně. Vítězství v soutěži obhájily studentky z Tauferovy střední odborné školy veterinární Kroměříž. Velká gratulace nejen jim, ale všem zúčastněným týmům z České republiky i Slovenska.

 Perfektní zázemí

Rádi se bavíte a sportujete? V areálu univerzity se nachází největší krytá sportovní plocha ve městě, kde si studenti můžou zahrát přes 30 druhů sportu, od volejbalu, basketbalu, zumby až po fitness. Čekání na výuku si můžete zkrátit v pěkném a zeleném parku, kde je připojení na wifi. V areálu univerzity je k dispozici také Ústřední knihovna, kde můžete najít studovnu s možností zapůjčení odborné literatury z oboru veterinární medicíny, hygieny a technologie potravin či welfare zvířat, jsou zde také počítačové učebny s připojením na internet. Dále studenti mohou využít soukromé místnosti na učení nebo relax zónu. Studenti fakulty jsou podle možností univerzity ubytováni na vysokoškolských Kaunicových kolejích, kde je možnost stravování. Během roku se pořádají různé akce pro studenty jako je Vítání prváků, Univerzitní Majáles, Job fair a spoustu dalšího.

Více zde

Uplatnění absolventů

Chcete se stát odborníky v oblasti veterinární hygieny, bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti potravin a veterinární medicíny? Máte zájem o ekologii, welfare a ochranu zvířat? Nebo se chcete podívat pod pokličku gastronomie v našem nejmladším studijním programu Zdravotní nezávadnost a bezpečnost potravin v gastronomii? Více informací o studiua

jak se můžete uplatnit najdete ZDE

TEXT