EN
/ Homepage / Novinky a události / T-exkurze pod záštitou JCMM Brno 2023

T-exkurze pod záštitou JCMM Brno 2023

Fakulta veterinární hygieny a ekologie VETUNI opět nabídne nadaným středoškolákům možnost vyzkoušet si, jak to chodí na vysoké. I v roce 2023 FVHE totiž chystá T-exkurze pod záštitou JCMM Brno!

Organizace JCMM je zaměřena na podporu pro vědu talentovaných a nadaných studentů a lidských zdrojů. Jimi organizovaný projekt T-exkurze pro zvídavé středoškoláky z Jihomoravského kraje jsou půldenní exkurze s předchozí teoretickou přípravou. Díky těmto převážně prakticky zaměřeným exkurzím si žáci pod odborným vedením vyzkouší práci vědce na zajímavých místech, jako jsou laboratoře univerzit nebo elitní výzkumná pracoviště. Zkušenosti nabyté díky tomuto projektu mohou středoškolákům pomoci v rozhodování při výběru vysoké školy a oboru budoucího studia.

V roce 2022 na FVHE v rámci projektu T-exkurze seznámil doc. MSc. Dani Dordević, Ph.D. středoškolské studenty s využitím 3D tisku ve výrobě potravin nebo s ekologicky šetrnou výrobou na příkladu biodegradabilních obalů a použití olejů po fritování na výrobu mýdla. Na zážitky studentů z těchto exkurzí se podívej zde: video a report

 

Pro letošní rok připravuje doc. Dordević exkurzi na téma: Chipsy z dubové kůry.

Registrace pro T-exkurze na jaro 2023 budou spuštěny 14. dubna 2023!

Více o JCMM

Více o  T-exkurzích

 

Sleduj nás na: