Začátkem roku 2023 navštívili Ústav biologie a chorob volně žijících zvířat žáci 6. a 7. ročníku ZŠ a MŠ T. G. Masaryka Drásov a děti z mateřské školy Creative kids.

Prof. RNDr. Oldřich Sychra, Ph.D. připravil pro žáky základní školy program v rozsahu 5 vyučovacích hodin, jejichž hlavní náplní byla práce s mikroskopy a nativními i trvalými preparáty. Žáci tak měli možnost pozorovat buněčná jádra a vakuoly, nálevníky a jejich oxygenotaxi, různé druhy bakterií, ale také blechy, vši a všenky. V závěru žáci použili také binokulární lupy, pod kterými si prohlédli lebky drobných hlodavců. Pomyslnou třešničkou na dortu byla ukázka plazů, včetně možnosti přímého kontaktu s korálovkou, hroznýšovcem, užovkou červenou či pagekonem řasnatým.

Pro děti z mateřské školky Prof. RNDr. Oldřich Sychra, Ph.D. připravil kolekci vycpaných zvířat se zajímavým výkladem. Pod vedením doc. MVDr. Evy Bártové, Ph.D. si také děti vyzkoušely různé operační zákroky na zvířecích plyšácích: odebíraly krev, píchaly injekce, obvazovaly různá zranění, měřily krevní tlak, prohlížely rentgenové snímky a operovaly.

Děti odcházely obohacené, nadšené a se získaným zápalem pro zoologii, biologii a veterinářství…možná jsou právě mezi těmito dětmi budoucí absolventi VETUNI.Perfektní zázemí

Rádi se bavíte a sportujete? V areálu univerzity se nachází největší krytá sportovní plocha ve městě, kde si studenti můžou zahrát přes 30 druhů sportu, od volejbalu, basketbalu, zumby až po fitness. Čekání na výuku si můžete zkrátit v pěkném a zeleném parku, kde je připojení na wifi. V areálu univerzity je k dispozici také Ústřední knihovna, kde můžete najít studovnu s možností zapůjčení odborné literatury z oboru veterinární medicíny, hygieny a technologie potravin či welfare zvířat, jsou zde také počítačové učebny s připojením na internet. Dále studenti mohou využít soukromé místnosti na učení nebo relax zónu. Studenti fakulty jsou podle možností univerzity ubytováni na vysokoškolských Kaunicových kolejích, kde je možnost stravování. Během roku se pořádají různé akce pro studenty jako je Vítání prváků, Univerzitní Majáles, Job fair a spoustu dalšího.

Více zde

Uplatnění absolventů

Chcete se stát odborníky v oblasti veterinární hygieny, bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti potravin a veterinární medicíny? Máte zájem o ekologii, welfare a ochranu zvířat? Nebo se chcete podívat pod pokličku gastronomie v našem nejmladším studijním programu Zdravotní nezávadnost a bezpečnost potravin v gastronomii? Více informací o studiua

jak se můžete uplatnit najdete ZDE

TEXT