Fakulta veterinární hygieny a ekologie VETUNI opět nabídne nadaným středoškolákům možnost vyzkoušet si, jak to chodí na vysoké. I v roce 2023 FVHE totiž chystá T-exkurze pod záštitou JCMM Brno!

Organizace JCMM je zaměřena na podporu pro vědu talentovaných a nadaných studentů a lidských zdrojů. Jimi organizovaný projekt T-exkurze pro zvídavé středoškoláky z Jihomoravského kraje jsou půldenní exkurze s předchozí teoretickou přípravou. Díky těmto převážně prakticky zaměřeným exkurzím si žáci pod odborným vedením vyzkouší práci vědce na zajímavých místech, jako jsou laboratoře univerzit nebo elitní výzkumná pracoviště. Zkušenosti nabyté díky tomuto projektu mohou středoškolákům pomoci v rozhodování při výběru vysoké školy a oboru budoucího studia.

V roce 2022 na FVHE v rámci projektu T-exkurze seznámil doc. MSc. Dani Dordević, Ph.D. středoškolské studenty s využitím 3D tisku ve výrobě potravin nebo s ekologicky šetrnou výrobou na příkladu biodegradabilních obalů a použití olejů po fritování na výrobu mýdla. Na zážitky studentů z těchto exkurzí se podívej zde: video a report

 

Pro letošní rok připravuje doc. Dordević exkurzi na téma: Chipsy z dubové kůry.

Registrace pro T-exkurze na jaro 2023 budou spuštěny 14. dubna 2023!

Více o JCMM

Více o  T-exkurzích

 

Sleduj nás na:

 

 

 Perfektní zázemí

Rádi se bavíte a sportujete? V areálu univerzity se nachází největší krytá sportovní plocha ve městě, kde si studenti můžou zahrát přes 30 druhů sportu, od volejbalu, basketbalu, zumby až po fitness. Čekání na výuku si můžete zkrátit v pěkném a zeleném parku, kde je připojení na wifi. V areálu univerzity je k dispozici také Ústřední knihovna, kde můžete najít studovnu s možností zapůjčení odborné literatury z oboru veterinární medicíny, hygieny a technologie potravin či welfare zvířat, jsou zde také počítačové učebny s připojením na internet. Dále studenti mohou využít soukromé místnosti na učení nebo relax zónu. Studenti fakulty jsou podle možností univerzity ubytováni na vysokoškolských Kaunicových kolejích, kde je možnost stravování. Během roku se pořádají různé akce pro studenty jako je Vítání prváků, Univerzitní Majáles, Job fair a spoustu dalšího.

Více zde

Uplatnění absolventů

Chcete se stát odborníky v oblasti veterinární hygieny, bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti potravin a veterinární medicíny? Máte zájem o ekologii, welfare a ochranu zvířat? Nebo se chcete podívat pod pokličku gastronomie v našem nejmladším studijním programu Zdravotní nezávadnost a bezpečnost potravin v gastronomii? Více informací o studiua

jak se můžete uplatnit najdete ZDE

TEXT