Strategickým záměrem FVHE je posilovat postavení fakulty v oblasti mezinárodní spolupráce ve smyslu otevřené evropské vzdělávací instituce, která zejména v rámci evropského vysokoškolského prostoru spolupůsobí v organizacích ovlivňujících evropské univerzitní vzdělávání, má mezinárodní uznání na úrovni mezinárodní evaluace/akreditace a je řazena mezi prestižní evropské veterinární instituce splňující podmínky evropské směrnice o uznávání odborných kvalifikací.

 

European Association of Establishments for Veterinary Education (EAEVE)

FVHE se podílí na činnosti evropských univerzitních asociací, zejména European Association of Establishments for Veterinary Education (EAEVE), kde se podílela na vytváření koncepce dalšího rozvoje veterinárního vzdělávání v Evropě.

Veterinary Network of European Students and Staff Transfer (VetNEST)

FVHE pokračuje v uskutečňování mezinárodní spolupráce také v rámci sítě Veterinary Network of European Students and Staff Transfer (VetNEST), která organizuje mobility v rámci programu Central European Exchange Programme for University Studies (CEEPUS). V této síti jsou sdruženy veterinární univerzity se sídlem v Brně (Česká republika), Košicích (Slovenská republika), Vídni (Rakousko), Budapešti (Maďarsko), Lublani (Slovinsko), Záhřebu (Chorvatsko), Wroclavi (Polsko), Sarajevu (Bosna a Hercegovina), Bělehradě (Srbsko), Skopji (FYR of Macedonia) a Tiraně (Albánie).

Federation of Veterinarians of Europe (FVE)

FVHE se podílí prostřednictvím Komory veterinárních lékařů ČR (KVL ČR) na činnosti Federation of Veterinarians of Europe (FVE), prostřednictvím níž působí European Union of European Veterinary Hygienists (EUVH). VETUNI je dále členem Evropské asociace veterinárních lékařů působících v oblasti vzdělávání, vědy a výzkumu (European Veterinarians in Education, Research and Industry – EVERI), na pravidelných jednáních se účastní zástupce FVHE.Perfektní zázemí

Rádi se bavíte a sportujete? V areálu univerzity se nachází největší krytá sportovní plocha ve městě, kde si studenti můžou zahrát přes 30 druhů sportu, od volejbalu, basketbalu, zumby až po fitness. Čekání na výuku si můžete zkrátit v pěkném a zeleném parku, kde je připojení na wifi. V areálu univerzity je k dispozici také Ústřední knihovna, kde můžete najít studovnu s možností zapůjčení odborné literatury z oboru veterinární medicíny, hygieny a technologie potravin či welfare zvířat, jsou zde také počítačové učebny s připojením na internet. Dále studenti mohou využít soukromé místnosti na učení nebo relax zónu. Studenti fakulty jsou podle možností univerzity ubytováni na vysokoškolských Kaunicových kolejích, kde je možnost stravování. Během roku se pořádají různé akce pro studenty jako je Vítání prváků, Univerzitní Majáles, Job fair a spoustu dalšího.

Více zde

Uplatnění absolventů

Chcete se stát odborníky v oblasti veterinární hygieny, bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti potravin a veterinární medicíny? Máte zájem o ekologii, welfare a ochranu zvířat? Nebo se chcete podívat pod pokličku gastronomie v našem nejmladším studijním programu Zdravotní nezávadnost a bezpečnost potravin v gastronomii? Více informací o studiua

jak se můžete uplatnit najdete ZDE

TEXT