Aktivity ústavu 

Laboratorní hodnocení krmiva a dalších látek

Ústav chovu zvířat, výživy zvířat a biochemie nabízí možnost laboratorního hodnocení krmiva a dalších látek. Nabízíme chemický rozbor krmiv, například stanovení sušiny, dusíkatých látek, vlákniny, aminokyselin, aj.

Žádanka o laboratorní vyšetření (ke stažení)

Chemický rozbor krmiv  
Mletí - úprava suchého vzorku Škrob
Předsušina - úprava vlhkého vzorku Organická hmota
Sušina - stanovení obsahu vlhkosti Popel
Dusíkaté látky (NL) Příprava výluhu z popela pro FAAS
Stanovení tuku dle Soxhleta FAAS - Na, Ca, K, Mg, Fe, Mn, Cu, Zn
Číslo kyselosti tuku (ČKT) Aminokyseliny (AK)
Tuk po hydrolýze Mastné kyseliny (MK)
Vláknina Peroxidové číslo (oleje)
Acidodetergentní vláknina (ADF) Elementární analýza (C, H, N, S)
Neutrálnědetergent. vláknina (NDF) Spalné teplo (BE) - kalorimetricky
Acidodetergentní lignin (ADL) NaCl
Bezdusíkaté látky výtažkové (BNLV) pH
Celkový fosfor - fotometricky  

 

kontakt:

Jana Šímová
vyziva@vfu.cz
+420 541 562 685


Perfektní zázemí

Rádi se bavíte a sportujete? V areálu univerzity se nachází největší krytá sportovní plocha ve městě, kde si studenti můžou zahrát přes 30 druhů sportu, od volejbalu, basketbalu, zumby až po fitness. Čekání na výuku si můžete zkrátit v pěkném a zeleném parku, kde je připojení na wifi. V areálu univerzity je k dispozici také Ústřední knihovna, kde můžete najít studovnu s možností zapůjčení odborné literatury z oboru veterinární medicíny, hygieny a technologie potravin či welfare zvířat, jsou zde také počítačové učebny s připojením na internet. Dále studenti mohou využít soukromé místnosti na učení nebo relax zónu. Studenti fakulty jsou podle možností univerzity ubytováni na vysokoškolských Kaunicových kolejích, kde je možnost stravování. Během roku se pořádají různé akce pro studenty jako je Vítání prváků, Univerzitní Majáles, Job fair a spoustu dalšího.

Více zde

Uplatnění absolventů

Chcete se stát odborníky v oblasti veterinární hygieny, bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti potravin a veterinární medicíny? Máte zájem o ekologii, welfare a ochranu zvířat? Nebo se chcete podívat pod pokličku gastronomie v našem nejmladším studijním programu Zdravotní nezávadnost a bezpečnost potravin v gastronomii? Více informací o studiua

jak se můžete uplatnit najdete ZDE

TEXT